O nás

Brdy. Dřevo a poctivá práce

Jiří a Vojtěch jsou kamarádi od dětství. Oba se narodili u Brd. Tady je také klíč k názvu firmy UBRD. Majitelé jsou patrioti a na Brdy nedají dopustit.

Jejich příběh začal u renovace starých Favoritů, těch se šlapkami, bez pedálů. Články v novinách, které jejich podnikání sledovaly je přivedly k možnosti pomoc rozběhnout truhlářskou výrobu. Z toho však sešlo, ale jejich nadchnutí pro dřevo zůstalo a napadlo je pustit se do výroby dřevěných výrobků do domácnosti.

Nechtěli ale něco obyčejného, chtěli to nejlepší! Mladí nadšenci vsadili na intuici a spojili se s věhlasným designérem Petrem Novaguem. Ten má dlouholeté zkušenosti s navrhováním věcí každodenní potřeby a tak výrobkům vtiskl vizuální podobu, ale zachoval praktičnost.

„Design není jen o vzhledu, musí jít o kombinaci vkusu s funkčností.“ Jiří Krůta

Hned na startu svého podnikání v roce 2019 uspěla firma v obrovské konkurenci na mezinárodní soutěži iF DESIGN AWARD a hned nato následovalo ocenění, kterému se přezdívá designérský Oscar, Red Dot Design Award. Uznávané ceny jim pomohly dostat se do povědomí zákazníků.

Dostali nápad, že budou vyrábět něco praktického ze dřeva a budou v tom nejlepší na světě. A jsou na správné cestě!

Doby, kdy první výrobky vznikaly v garáži, jsou dávno pryč. Majitelé otevřeli v roce 2020 novou dílnu a sklad ve Volenicích u Rožmitálu pod Třemšínem. Začínali s výrobou krájecího prkénka Vlajka a Stojanem na nože. Nabídku postupně rozšiřovali zhruba na desítku výrobků a portfolio doplnili o další prkénka, otvírák, podtácky, podnos a tento rok plánují vyjít ze stínů kuchyně a začít obohacovat celou domácnost o designerské kousky.

Firma si zakládá na českém původu, kvalitním zpracování a ruční výrobě. Důkazem budiž fakt, že každý produkt projde jejich rukama zhruba třicetkrát. A protože majitelům není lhostejné ani to, co bude s jejich výrobky, až opustí jejich dílnu, nabízí službu na renovaci dřevěných výrobků. V nabídce má firma také údržbovou sadu, která výrobkům zaručí dlouholetost v perfektním stavu.

„Není třeba kupovat prkénko každých pět let. Pokud se o něj člověk bude starat, má ho na celý život.“ Vojtěch Hrach

V roce 2021 spustila společnost e-shop pro anglicky mluvící země a v plánu je vstoupit na německý, rakouský a švýcarský trh. V šuplíku už mají majitelé další výrobky ze dřeva, s nimiž se chystají stát silným hráčem v Evropě. Je na co se těšit!

 

Tiskové zprávy


19. 4. 2021

Firma UBRD opět na stupních vítězů. Votvírák získal další světové ocenění - iF Design Award 2021


4. 2. 2021

Firma z Brd okouzlila svými produkty porotu americké designové soutěže


29. 10. 2020

Firma UBRD představuje designový Votvírák


4. 4. 2019

Prkénko z Brd vyhrálo Red Dot Design Award 2019


18. 3. 2019

Mladá česká firma UBRD zabodovala na mezinárodní designérské soutěži iF Design Award 2019

 

Partneři


Kreativní vouchery Středočeského kraje